Estimation : 5 000 € / 7 000 €

PIERRE DMITRIENKO (1925-1974)
Martyr, 1969
Huile sur toile
Signée au dos
Oil on canvas; signed on the reverse
146 x 114 cm - 571/2 x 447/8 in.